VIEW THE RESULTS
Rank
1
Race Number
13
Driver
Ben BURGESS
Entrant
Persistence Motorsport
Time
00:13:37.050
Average Speed
52.97
Laps
14
Points
0
Best Lap
00:00:57.200
In Lap
9
Best S1
00:00:20.180
Best S2
00:00:18.060
Best S3
00:00:18.960
Rank
2
Race Number
17
Driver
Rob ELLIS
Entrant
DHR
Time
00:13:37.740
Average Speed
52.93
Laps
14
Points
0
Best Lap
00:00:57.240
In Lap
12
Best S1
00:00:20.110
Best S2
00:00:18.170
Best S3
00:00:18.960
Rank
3
Race Number
58
Driver
Jason LOCKWOOD
Entrant
KR-Sport
Time
00:13:38.260
Average Speed
52.89
Laps
14
Points
0
Best Lap
00:00:57.340
In Lap
14
Best S1
00:00:20.220
Best S2
00:00:18.060
Best S3
00:00:19.060
Rank
4
Race Number
999
Driver
Jack MAYLE
Entrant
DSM-Sport
Time
00:13:38.710
Average Speed
52.86
Laps
14
Points
0
Best Lap
00:00:57.240
In Lap
9
Best S1
00:00:20.160
Best S2
00:00:18.090
Best S3
00:00:18.990
Rank
5
Race Number
83
Driver
Jemima HEPWORTH
Entrant
Time
00:13:38.920
Average Speed
52.85
Laps
14
Points
0
Best Lap
00:00:57.210
In Lap
9
Best S1
00:00:20.240
Best S2
00:00:17.960
Best S3
00:00:19.010
Rank
6
Race Number
37
Driver
Sam STANSBURY
Entrant
Privateer
Time
00:13:40.050
Average Speed
52.78
Laps
14
Points
0
Best Lap
00:00:57.140
In Lap
9
Best S1
00:00:20.000
Best S2
00:00:18.090
Best S3
00:00:19.050
Rank
7
Race Number
40
Driver
Thomas STORRAR
Entrant
Time
00:13:41.960
Average Speed
52.65
Laps
14
Points
28
Best Lap
00:00:57.610
In Lap
14
Best S1
00:00:20.360
Best S2
00:00:18.090
Best S3
00:00:19.160
Rank
8
Race Number
15
Driver
Harry CANHAM
Entrant
Vision Motorsport
Time
00:13:42.120
Average Speed
52.64
Laps
14
Points
27
Best Lap
00:00:57.300
In Lap
14
Best S1
00:00:20.210
Best S2
00:00:18.040
Best S3
00:00:19.050
Rank
9
Race Number
19
Driver
James WATSON
Entrant
Xcel Motorsport
Time
00:13:43.400
Average Speed
52.56
Laps
14
Points
26
Best Lap
00:00:57.310
In Lap
12
Best S1
00:00:20.060
Best S2
00:00:18.160
Best S3
00:00:19.090
Rank
10
Race Number
87
Driver
Matt JONES
Entrant
DSM-Sport
Time
00:13:43.850
Average Speed
52.53
Laps
14
Points
25
Best Lap
00:00:57.240
In Lap
8
Best S1
00:00:20.150
Best S2
00:00:18.050
Best S3
00:00:19.040
Rank
11
Race Number
47
Driver
Alexander BAKER
Entrant
DHR
Time
00:13:45.140
Average Speed
52.45
Laps
14
Points
24
Best Lap
00:00:57.540
In Lap
7
Best S1
00:00:20.340
Best S2
00:00:18.090
Best S3
00:00:19.110
Rank
12
Race Number
35
Driver
Lewis HODSON -BROWN
Entrant
Time
00:13:45.310
Average Speed
52.44
Laps
14
Points
23
Best Lap
00:00:57.390
In Lap
8
Best S1
00:00:20.040
Best S2
00:00:18.310
Best S3
00:00:19.040
Rank
13
Race Number
56
Driver
Lewis HALLIDAY
Entrant
Team Clay Racing
Time
00:13:46.880
Average Speed
52.34
Laps
14
Points
22
Best Lap
00:00:57.600
In Lap
9
Best S1
00:00:20.400
Best S2
00:00:18.040
Best S3
00:00:19.160
Rank
14
Race Number
91
Driver
Joseph HUNT
Entrant
Project One Racing
Time
00:13:47.140
Average Speed
52.33
Laps
14
Points
21
Best Lap
00:00:57.460
In Lap
13
Best S1
00:00:20.240
Best S2
00:00:18.020
Best S3
00:00:19.200
Rank
15
Race Number
55
Driver
Harvey EDMUNDSON
Entrant
Privateer
Time
00:13:47.310
Average Speed
52.31
Laps
14
Points
20
Best Lap
00:00:57.180
In Lap
12
Best S1
00:00:20.210
Best S2
00:00:17.930
Best S3
00:00:19.040
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing (5 secs). According to Stewards' Decision No.78.
Rank
16
Race Number
34
Driver
Sam SANDERS
Entrant
Privateer
Time
00:13:54.480
Average Speed
51.86
Laps
14
Points
19
Best Lap
00:00:58.240
In Lap
13
Best S1
00:00:20.670
Best S2
00:00:18.330
Best S3
00:00:19.240
Rank
17
Race Number
21
Driver
Thomas WALKER
Entrant
DHR
Time
00:13:54.870
Average Speed
51.84
Laps
14
Points
18
Best Lap
00:00:57.160
In Lap
8
Best S1
00:00:20.190
Best S2
00:00:17.980
Best S3
00:00:18.990
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing (5 secs). According to Stewards' Decision No.77.
Rank
18
Race Number
73
Driver
Finlay SWORD
Entrant
Saltire Motorsport
Time
00:14:06.290
Average Speed
51.14
Laps
14
Points
17
Best Lap
00:00:58.510
In Lap
5
Best S1
00:00:20.550
Best S2
00:00:18.450
Best S3
00:00:19.510
Rank
19
Race Number
81
Driver
Jayden WALKER
Entrant
Privateer
Time
00:14:08.680
Average Speed
51.00
Laps
14
Points
16
Best Lap
00:00:58.510
In Lap
13
Best S1
00:00:20.800
Best S2
00:00:18.440
Best S3
00:00:19.270
Rank
20
Race Number
24
Driver
Dan JONES
Entrant
DSM-Sport
Time
00:14:25.490
Average Speed
50.01
Laps
14
Points
15
Best Lap
00:00:59.550
In Lap
6
Best S1
00:00:21.070
Best S2
00:00:18.830
Best S3
00:00:19.650
Rank
21
Race Number
23
Driver
Georgie WHITBREAD
Entrant
Privateer
Time
00:07:03.170
Average Speed
51.14
Laps
7
Points
14
Best Lap
00:00:58.230
In Lap
5
Best S1
00:00:20.600
Best S2
00:00:18.480
Best S3
00:00:19.150
Rank
22
Race Number
32
Driver
Ryan GARVEY
Entrant
Privateer
Time
00:03:08.380
Average Speed
49.23
Laps
3
Points
13
Best Lap
00:00:58.840
In Lap
2
Best S1
00:00:21.090
Best S2
00:00:18.450
Best S3
00:00:19.300
Rank
23
Race Number
18
Driver
Samuel WALKER
Entrant
Privateer
Time
00:00:08.230
Average Speed
Laps
0
Points
12
Best Lap
00:00:00.000
In Lap
0
Best S1
00:00:00.000
Best S2
00:00:00.000
Best S3
00:00:00.000
Rank
1
Race Number
6
Driver
James JOHNSON
Entrant
DHR
Time
00:16:20.010
Average Speed
53.63
Laps
17
Points
65
Best Lap
00:00:57.080
In Lap
8
Best S1
00:00:20.090
Best S2
00:00:18.010
Best S3
00:00:18.980
Rank
2
Race Number
71
Driver
Kieran GIFFORD
Entrant
KR-Sport
Time
00:16:20.220
Average Speed
53.62
Laps
17
Points
62
Best Lap
00:00:57.110
In Lap
5
Best S1
00:00:20.230
Best S2
00:00:17.980
Best S3
00:00:18.900
Rank
3
Race Number
12
Driver
James LOWTHER
Entrant
Coles Racing
Time
00:16:20.910
Average Speed
53.58
Laps
17
Points
60
Best Lap
00:00:56.970
In Lap
15
Best S1
00:00:20.010
Best S2
00:00:17.980
Best S3
00:00:18.980
Rank
4
Race Number
66
Driver
Oakley PRYER
Entrant
Team Clay Racing
Time
00:16:24.240
Average Speed
53.40
Laps
17
Points
59
Best Lap
00:00:56.930
In Lap
6
Best S1
00:00:20.150
Best S2
00:00:17.970
Best S3
00:00:18.810
Rank
5
Race Number
5
Driver
Bradley BARRETT
Entrant
DHR
Time
00:16:26.240
Average Speed
53.29
Laps
17
Points
58
Best Lap
00:00:56.890
In Lap
10
Best S1
00:00:20.070
Best S2
00:00:17.910
Best S3
00:00:18.910
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing (5 secs). According to Stewards' Decision No.88.
Rank
6
Race Number
9
Driver
Morgan ROSE
Entrant
Coles Racing
Time
00:16:26.550
Average Speed
53.27
Laps
17
Points
57
Best Lap
00:00:57.040
In Lap
11
Best S1
00:00:20.150
Best S2
00:00:17.930
Best S3
00:00:18.960
Rank
7
Race Number
O
Driver
Rhys HUNTER
Entrant
DHR
Time
00:16:26.710
Average Speed
53.26
Laps
17
Points
56
Best Lap
00:00:57.070
In Lap
11
Best S1
00:00:20.120
Best S2
00:00:18.040
Best S3
00:00:18.910
Rank
8
Race Number
31
Driver
Lewis MALIN
Entrant
Time
00:16:29.040
Average Speed
53.14
Laps
17
Points
55
Best Lap
00:00:56.990
In Lap
11
Best S1
00:00:20.050
Best S2
00:00:18.000
Best S3
00:00:18.940
Rank
9
Race Number
7
Driver
Myles APPS
Entrant
DSM-Sport
Time
00:16:30.170
Average Speed
53.08
Laps
17
Points
54
Best Lap
00:00:57.020
In Lap
11
Best S1
00:00:20.180
Best S2
00:00:17.960
Best S3
00:00:18.880
Rank
10
Race Number
E
Driver
Luke WOODER
Entrant
Time
00:16:30.300
Average Speed
53.07
Laps
17
Points
53
Best Lap
00:00:57.030
In Lap
11
Best S1
00:00:20.070
Best S2
00:00:17.970
Best S3
00:00:18.990
Rank
11
Race Number
52
Driver
Guy CUNNINGTON
Entrant
Persistence Motorsport
Time
00:16:30.840
Average Speed
53.04
Laps
17
Points
52
Best Lap
00:00:57.020
In Lap
3
Best S1
00:00:20.020
Best S2
00:00:18.030
Best S3
00:00:18.970
Rank
12
Race Number
86
Driver
Ben DAVIS
Entrant
DHR
Time
00:16:31.410
Average Speed
53.01
Laps
17
Points
51
Best Lap
00:00:57.210
In Lap
14
Best S1
00:00:20.170
Best S2
00:00:18.080
Best S3
00:00:18.960
Rank
13
Race Number
28
Driver
Anqi STENNING
Entrant
Coles Racing
Time
00:16:31.880
Average Speed
52.98
Laps
17
Points
50
Best Lap
00:00:57.280
In Lap
11
Best S1
00:00:20.180
Best S2
00:00:18.060
Best S3
00:00:19.040
Rank
14
Race Number
59
Driver
Patrick RUNDQUIST
Entrant
KR-Sport
Time
00:16:32.530
Average Speed
52.95
Laps
17
Points
49
Best Lap
00:00:57.070
In Lap
11
Best S1
00:00:20.150
Best S2
00:00:18.010
Best S3
00:00:18.910
Rank
15
Race Number
48
Driver
Ben DONKIN
Entrant
Persistence Motorsport
Time
00:16:32.960
Average Speed
52.93
Laps
17
Points
48
Best Lap
00:00:57.570
In Lap
14
Best S1
00:00:20.290
Best S2
00:00:18.130
Best S3
00:00:19.150
Rank
16
Race Number
37
Driver
Sam STANSBURY
Entrant
Privateer
Time
00:16:35.340
Average Speed
52.80
Laps
17
Points
47
Best Lap
00:00:57.110
In Lap
6
Best S1
00:00:20.070
Best S2
00:00:18.040
Best S3
00:00:19.000
Rank
17
Race Number
58
Driver
Jason LOCKWOOD
Entrant
KR-Sport
Time
00:16:35.890
Average Speed
52.77
Laps
17
Points
46
Best Lap
00:00:57.270
In Lap
6
Best S1
00:00:20.250
Best S2
00:00:18.010
Best S3
00:00:19.010
Rank
18
Race Number
20
Driver
Jake DOUGLAS
Entrant
KR-Sport
Time
00:16:36.520
Average Speed
52.74
Laps
17
Points
45
Best Lap
00:00:57.200
In Lap
11
Best S1
00:00:20.130
Best S2
00:00:18.140
Best S3
00:00:18.930
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing (5 secs). According to Stewards' Decision No.89.
Rank
19
Race Number
17
Driver
Rob ELLIS
Entrant
DHR
Time
00:16:36.570
Average Speed
52.74
Laps
17
Points
44
Best Lap
00:00:57.040
In Lap
6
Best S1
00:00:20.060
Best S2
00:00:17.980
Best S3
00:00:19.000
Rank
20
Race Number
999
Driver
Jack MAYLE
Entrant
DSM-Sport
Time
00:16:37.070
Average Speed
52.71
Laps
17
Points
43
Best Lap
00:00:57.420
In Lap
6
Best S1
00:00:20.200
Best S2
00:00:18.130
Best S3
00:00:19.090
Rank
21
Race Number
33
Driver
James LINGARD
Entrant
Privateer
Time
00:16:38.140
Average Speed
52.65
Laps
17
Points
42
Best Lap
00:00:57.470
In Lap
4
Best S1
00:00:20.250
Best S2
00:00:18.160
Best S3
00:00:19.060
Rank
22
Race Number
57
Driver
Michael ROOTS
Entrant
Privateer
Time
00:16:38.870
Average Speed
52.61
Laps
17
Points
41
Best Lap
00:00:57.470
In Lap
17
Best S1
00:00:20.070
Best S2
00:00:18.250
Best S3
00:00:19.150
Rank
23
Race Number
70
Driver
Travis COYNE
Entrant
Privateer
Time
00:16:40.050
Average Speed
52.55
Laps
17
Points
40
Best Lap
00:00:57.710
In Lap
10
Best S1
00:00:20.340
Best S2
00:00:18.150
Best S3
00:00:19.220
Rank
24
Race Number
30
Driver
Ethan HAYNES
Entrant
Privateer
Time
00:16:40.630
Average Speed
52.52
Laps
17
Points
39
Best Lap
00:00:57.730
In Lap
7
Best S1
00:00:20.340
Best S2
00:00:18.220
Best S3
00:00:19.170
Rank
25
Race Number
99
Driver
Ryan LUSCOMBE
Entrant
Vision Motorsport
Time
00:16:40.770
Average Speed
52.51
Laps
17
Points
38
Best Lap
00:00:57.370
In Lap
6
Best S1
00:00:20.220
Best S2
00:00:18.080
Best S3
00:00:19.070
Rank
26
Race Number
45
Driver
Teddy CLINTON
Entrant
DHR
Time
00:16:41.390
Average Speed
52.48
Laps
17
Points
37
Best Lap
00:00:57.150
In Lap
17
Best S1
00:00:20.170
Best S2
00:00:18.010
Best S3
00:00:18.970
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing (5 secs). According to Stewards' Decision No.91.
Rank
27
Race Number
26
Driver
Sam BAKER
Entrant
Time
00:16:43.000
Average Speed
52.40
Laps
17
Points
36
Best Lap
00:00:57.550
In Lap
12
Best S1
00:00:20.250
Best S2
00:00:18.020
Best S3
00:00:19.280
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing (5 secs). According to Stewards' Decision No.90.
Rank
28
Race Number
44
Driver
Samuel HARRISON
Entrant
Privateer
Time
00:16:43.290
Average Speed
52.38
Laps
17
Points
35
Best Lap
00:00:57.310
In Lap
4
Best S1
00:00:20.180
Best S2
00:00:18.260
Best S3
00:00:18.870
Rank
29
Race Number
83
Driver
Jemima HEPWORTH
Entrant
Time
00:16:43.350
Average Speed
52.38
Laps
17
Points
34
Best Lap
00:00:57.280
In Lap
6
Best S1
00:00:20.290
Best S2
00:00:17.910
Best S3
00:00:19.080
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing (5 secs). According to Stewards' Decision No.92.
Rank
30
Race Number
85
Driver
Daniel YOUD
Entrant
Privateer
Time
00:13:45.710
Average Speed
52.42
Laps
14
Points
33
Best Lap
00:00:57.490
In Lap
11
Best S1
00:00:20.220
Best S2
00:00:18.170
Best S3
00:00:19.100
Rank
31
Race Number
60
Driver
George HOLBROOK
Entrant
DHR
Time
00:12:46.600
Average Speed
52.42
Laps
13
Points
32
Best Lap
00:00:57.090
In Lap
6
Best S1
00:00:20.060
Best S2
00:00:18.060
Best S3
00:00:18.970
Rank
32
Race Number
13
Driver
Ben BURGESS
Entrant
Persistence Motorsport
Time
00:10:47.730
Average Speed
52.50
Laps
11
Points
31
Best Lap
00:00:56.920
In Lap
6
Best S1
00:00:20.040
Best S2
00:00:17.990
Best S3
00:00:18.890
Rank
33
Race Number
14
Driver
Jack MCCONNELL
Entrant
KR-Sport
Time
00:08:04.670
Average Speed
51.03
Laps
8
Points
30
Best Lap
00:00:57.290
In Lap
4
Best S1
00:00:20.200
Best S2
00:00:18.110
Best S3
00:00:18.980
Penalty
C1.1.5 - Driving in a manner incompatible with general safety. According to Stewards' Decision No.96.
Rank
34
Race Number
25
Driver
Tom EDMUNDS
Entrant
KR-Sport
Time
00:00:00.000
Average Speed
Laps
0
Points
29
Best Lap
00:00:00.000
In Lap
0
Best S1
00:00:00.000
Best S2
00:00:00.000
Best S3
00:00:00.000
Rank
1
Race Number
85
Driver
Daniel YOUD
Entrant
Privateer
Time
00:13:17.430
Average Speed
65.90
Laps
17
Points
0
Best Lap
00:00:46.430
In Lap
16
Best S1
00:00:15.630
Best S2
00:00:17.910
Best S3
00:00:12.890
Rank
2
Race Number
17
Driver
Rob ELLIS
Entrant
DHR
Time
00:13:21.050
Average Speed
65.61
Laps
17
Points
0
Best Lap
00:00:46.090
In Lap
12
Best S1
00:00:15.560
Best S2
00:00:17.650
Best S3
00:00:12.880
Rank
3
Race Number
15
Driver
Harry CANHAM
Entrant
Vision Motorsport
Time
00:13:21.550
Average Speed
65.57
Laps
17
Points
0
Best Lap
00:00:46.460
In Lap
16
Best S1
00:00:15.690
Best S2
00:00:17.890
Best S3
00:00:12.880
Rank
4
Race Number
83
Driver
Jemima HEPWORTH
Entrant
Time
00:13:28.650
Average Speed
64.99
Laps
17
Points
0
Best Lap
00:00:46.420
In Lap
15
Best S1
00:00:15.770
Best S2
00:00:17.900
Best S3
00:00:12.750
Rank
5
Race Number
91
Driver
Joseph HUNT
Entrant
Project One Racing
Time
00:13:29.650
Average Speed
64.91
Laps
17
Points
0
Best Lap
00:00:46.600
In Lap
15
Best S1
00:00:15.710
Best S2
00:00:18.090
Best S3
00:00:12.800
Rank
6
Race Number
73
Driver
Finlay SWORD
Entrant
Saltire Motorsport
Time
00:13:33.080
Average Speed
64.64
Laps
17
Points
0
Best Lap
00:00:46.750
In Lap
14
Best S1
00:00:15.740
Best S2
00:00:17.990
Best S3
00:00:13.020
Rank
7
Race Number
81
Driver
Jayden WALKER
Entrant
Privateer
Time
00:13:40.800
Average Speed
64.03
Laps
17
Points
28
Best Lap
00:00:47.040
In Lap
15
Best S1
00:00:15.890
Best S2
00:00:18.140
Best S3
00:00:13.010
Rank
8
Race Number
26
Driver
Sam BAKER
Entrant
Time
00:00:00.000
Average Speed
Laps
0
Points
27
Best Lap
00:00:00.000
In Lap
0
Best S1
00:00:00.000
Best S2
00:00:00.000
Best S3
00:00:00.000
Rank
1
Race Number
25
Driver
Tom EDMUNDS
Entrant
KR-Sport
Time
00:16:50.340
Average Speed
52.02
Laps
17
Points
65
Best Lap
00:00:58.920
In Lap
16
Best S1
00:00:19.650
Best S2
00:00:22.310
Best S3
00:00:16.960
Rank
2
Race Number
71
Driver
Kieran GIFFORD
Entrant
KR-Sport
Time
00:16:51.020
Average Speed
51.98
Laps
17
Points
62
Best Lap
00:00:58.990
In Lap
12
Best S1
00:00:19.600
Best S2
00:00:22.020
Best S3
00:00:17.370
Rank
3
Race Number
52
Driver
Guy CUNNINGTON
Entrant
Persistence Motorsport
Time
00:16:52.510
Average Speed
51.91
Laps
17
Points
60
Best Lap
00:00:58.750
In Lap
7
Best S1
00:00:19.690
Best S2
00:00:22.220
Best S3
00:00:16.840
Rank
4
Race Number
86
Driver
Ben DAVIS
Entrant
DHR
Time
00:16:52.910
Average Speed
51.88
Laps
17
Points
59
Best Lap
00:00:58.730
In Lap
15
Best S1
00:00:19.680
Best S2
00:00:22.300
Best S3
00:00:16.750
Rank
5
Race Number
66
Driver
Oakley PRYER
Entrant
Team Clay Racing
Time
00:16:56.510
Average Speed
51.70
Laps
17
Points
58
Best Lap
00:00:58.780
In Lap
15
Best S1
00:00:19.750
Best S2
00:00:22.150
Best S3
00:00:16.880
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.146.
Rank
6
Race Number
58
Driver
Jason LOCKWOOD
Entrant
KR-Sport
Time
00:16:57.310
Average Speed
51.66
Laps
17
Points
57
Best Lap
00:00:58.860
In Lap
15
Best S1
00:00:19.640
Best S2
00:00:22.270
Best S3
00:00:16.950
Rank
7
Race Number
12
Driver
James LOWTHER
Entrant
Coles Racing
Time
00:16:58.680
Average Speed
51.59
Laps
17
Points
56
Best Lap
00:00:58.770
In Lap
13
Best S1
00:00:19.720
Best S2
00:00:22.010
Best S3
00:00:17.040
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.138.
Rank
8
Race Number
31
Driver
Lewis MALIN
Entrant
Time
00:17:01.920
Average Speed
51.43
Laps
17
Points
55
Best Lap
00:00:59.220
In Lap
11
Best S1
00:00:19.700
Best S2
00:00:22.670
Best S3
00:00:16.850
Rank
9
Race Number
5
Driver
Bradley BARRETT
Entrant
DHR
Time
00:17:03.260
Average Speed
51.36
Laps
17
Points
54
Best Lap
00:00:59.370
In Lap
8
Best S1
00:00:20.000
Best S2
00:00:22.350
Best S3
00:00:17.020
Rank
10
Race Number
9
Driver
Morgan ROSE
Entrant
Coles Racing
Time
00:17:04.290
Average Speed
51.31
Laps
17
Points
53
Best Lap
00:00:59.470
In Lap
6
Best S1
00:00:19.980
Best S2
00:00:22.430
Best S3
00:00:17.060
Rank
11
Race Number
14
Driver
Jack MCCONNELL
Entrant
KR-Sport
Time
00:17:04.750
Average Speed
51.29
Laps
17
Points
52
Best Lap
00:00:59.250
In Lap
9
Best S1
00:00:19.980
Best S2
00:00:22.160
Best S3
00:00:17.110
Rank
12
Race Number
O
Driver
Rhys HUNTER
Entrant
DHR
Time
00:17:07.540
Average Speed
51.15
Laps
17
Points
51
Best Lap
00:00:59.200
In Lap
12
Best S1
00:00:19.910
Best S2
00:00:22.210
Best S3
00:00:17.080
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.150.
Rank
13
Race Number
99
Driver
Ryan LUSCOMBE
Entrant
Vision Motorsport
Time
00:17:07.730
Average Speed
51.14
Laps
17
Points
50
Best Lap
00:00:59.400
In Lap
10
Best S1
00:00:19.770
Best S2
00:00:22.390
Best S3
00:00:17.240
Rank
14
Race Number
33
Driver
James LINGARD
Entrant
Privateer
Time
00:17:08.960
Average Speed
51.08
Laps
17
Points
49
Best Lap
00:00:59.220
In Lap
14
Best S1
00:00:19.820
Best S2
00:00:22.350
Best S3
00:00:17.050
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.142.
Rank
15
Race Number
E
Driver
Luke WOODER
Entrant
Time
00:17:09.930
Average Speed
51.03
Laps
17
Points
48
Best Lap
00:00:59.260
In Lap
9
Best S1
00:00:19.790
Best S2
00:00:22.260
Best S3
00:00:17.210
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.141.
Rank
16
Race Number
6
Driver
James JOHNSON
Entrant
DHR
Time
00:17:10.350
Average Speed
51.01
Laps
17
Points
47
Best Lap
00:00:58.900
In Lap
15
Best S1
00:00:19.870
Best S2
00:00:22.090
Best S3
00:00:16.940
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.136.
Rank
17
Race Number
60
Driver
George HOLBROOK
Entrant
DHR
Time
00:17:12.010
Average Speed
50.92
Laps
17
Points
46
Best Lap
00:00:59.180
In Lap
7
Best S1
00:00:19.690
Best S2
00:00:22.420
Best S3
00:00:17.070
Rank
18
Race Number
37
Driver
Sam STANSBURY
Entrant
Privateer
Time
00:17:12.510
Average Speed
50.90
Laps
17
Points
45
Best Lap
00:00:59.370
In Lap
9
Best S1
00:00:19.900
Best S2
00:00:22.560
Best S3
00:00:16.910
Rank
19
Race Number
85
Driver
Daniel YOUD
Entrant
Privateer
Time
00:17:13.030
Average Speed
50.87
Laps
17
Points
44
Best Lap
00:00:59.420
In Lap
10
Best S1
00:00:19.960
Best S2
00:00:22.480
Best S3
00:00:16.980
Rank
20
Race Number
44
Driver
Samuel HARRISON
Entrant
Privateer
Time
00:17:14.130
Average Speed
50.82
Laps
17
Points
43
Best Lap
00:00:59.510
In Lap
9
Best S1
00:00:19.770
Best S2
00:00:22.540
Best S3
00:00:17.200
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.143.
Rank
21
Race Number
40
Driver
Thomas STORRAR
Entrant
Time
00:17:14.220
Average Speed
50.82
Laps
17
Points
42
Best Lap
00:00:59.030
In Lap
9
Best S1
00:00:19.740
Best S2
00:00:22.430
Best S3
00:00:16.860
Rank
22
Race Number
13
Driver
Ben BURGESS
Entrant
Persistence Motorsport
Time
00:17:16.380
Average Speed
50.71
Laps
17
Points
41
Best Lap
00:00:59.550
In Lap
9
Best S1
00:00:19.890
Best S2
00:00:22.290
Best S3
00:00:17.370
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.139.
Rank
23
Race Number
45
Driver
Teddy CLINTON
Entrant
DHR
Time
00:17:17.020
Average Speed
50.68
Laps
17
Points
40
Best Lap
00:00:59.600
In Lap
9
Best S1
00:00:19.850
Best S2
00:00:22.580
Best S3
00:00:17.170
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.144.
Rank
24
Race Number
7
Driver
Myles APPS
Entrant
DSM-Sport
Time
00:17:17.850
Average Speed
50.64
Laps
17
Points
39
Best Lap
00:00:59.070
In Lap
9
Best S1
00:00:19.790
Best S2
00:00:22.030
Best S3
00:00:17.250
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.137.
Rank
25
Race Number
70
Driver
Travis COYNE
Entrant
Privateer
Time
00:17:18.320
Average Speed
50.62
Laps
17
Points
38
Best Lap
00:00:59.370
In Lap
10
Best S1
00:00:19.910
Best S2
00:00:22.510
Best S3
00:00:16.950
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.147.
Rank
26
Race Number
20
Driver
Jake DOUGLAS
Entrant
KR-Sport
Time
00:17:20.260
Average Speed
50.52
Laps
17
Points
37
Best Lap
00:00:59.580
In Lap
17
Best S1
00:00:20.170
Best S2
00:00:22.370
Best S3
00:00:17.040
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.140.
Rank
27
Race Number
57
Driver
Michael ROOTS
Entrant
Privateer
Time
00:17:20.580
Average Speed
50.51
Laps
17
Points
36
Best Lap
00:00:59.260
In Lap
15
Best S1
00:00:19.960
Best S2
00:00:22.360
Best S3
00:00:16.940
Rank
28
Race Number
91
Driver
Joseph HUNT
Entrant
Project One Racing
Time
00:17:22.000
Average Speed
50.44
Laps
17
Points
35
Best Lap
00:00:59.450
In Lap
15
Best S1
00:00:20.050
Best S2
00:00:22.440
Best S3
00:00:16.960
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.149.
Rank
29
Race Number
17
Driver
Rob ELLIS
Entrant
DHR
Time
00:17:26.120
Average Speed
50.24
Laps
17
Points
34
Best Lap
00:01:00.070
In Lap
9
Best S1
00:00:19.990
Best S2
00:00:22.700
Best S3
00:00:17.380
Rank
30
Race Number
47
Driver
Alexander BAKER
Entrant
DHR
Time
00:17:27.460
Average Speed
50.17
Laps
17
Points
33
Best Lap
00:00:59.760
In Lap
15
Best S1
00:00:20.080
Best S2
00:00:22.370
Best S3
00:00:17.310
Rank
31
Race Number
48
Driver
Ben DONKIN
Entrant
Persistence Motorsport
Time
00:17:31.320
Average Speed
49.99
Laps
17
Points
32
Best Lap
00:00:59.120
In Lap
6
Best S1
00:00:19.670
Best S2
00:00:22.310
Best S3
00:00:17.140
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.145.
Rank
32
Race Number
15
Driver
Harry CANHAM
Entrant
Vision Motorsport
Time
00:17:39.630
Average Speed
49.60
Laps
17
Points
31
Best Lap
00:01:00.700
In Lap
16
Best S1
00:00:20.240
Best S2
00:00:23.170
Best S3
00:00:17.290
Rank
33
Race Number
73
Driver
Finlay SWORD
Entrant
Saltire Motorsport
Time
00:17:41.630
Average Speed
49.50
Laps
17
Points
30
Best Lap
00:00:59.940
In Lap
11
Best S1
00:00:20.100
Best S2
00:00:22.650
Best S3
00:00:17.190
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.148.
Rank
34
Race Number
83
Driver
Jemima HEPWORTH
Entrant
Time
00:17:44.580
Average Speed
49.37
Laps
17
Points
29
Best Lap
00:01:00.890
In Lap
14
Best S1
00:00:20.380
Best S2
00:00:23.000
Best S3
00:00:17.510
Rank
1
Race Number
28
Driver
Anqi STENNING
Entrant
Coles Racing
Time
00:13:10.340
Average Speed
66.50
Laps
17
Points
0
Best Lap
00:00:46.050
In Lap
13
Best S1
00:00:16.170
Best S2
00:00:13.190
Best S3
00:00:16.690
Rank
2
Race Number
40
Driver
Thomas STORRAR
Entrant
Time
00:13:19.120
Average Speed
65.77
Laps
17
Points
0
Best Lap
00:00:46.490
In Lap
7
Best S1
00:00:16.240
Best S2
00:00:13.350
Best S3
00:00:16.900
Rank
3
Race Number
24
Driver
Dan JONES
Entrant
DSM-Sport
Time
00:13:21.580
Average Speed
65.56
Laps
17
Points
0
Best Lap
00:00:46.540
In Lap
14
Best S1
00:00:16.290
Best S2
00:00:13.440
Best S3
00:00:16.810
Rank
4
Race Number
15
Driver
Harry CANHAM
Entrant
Vision Motorsport
Time
00:13:21.870
Average Speed
65.54
Laps
17
Points
0
Best Lap
00:00:46.590
In Lap
6
Best S1
00:00:16.320
Best S2
00:00:13.300
Best S3
00:00:16.970
Rank
5
Race Number
60
Driver
George HOLBROOK
Entrant
DHR
Time
00:13:22.130
Average Speed
65.52
Laps
17
Points
0
Best Lap
00:00:46.210
In Lap
16
Best S1
00:00:16.170
Best S2
00:00:13.230
Best S3
00:00:16.810
Rank
6
Race Number
34
Driver
Sam SANDERS
Entrant
Privateer
Time
00:13:23.720
Average Speed
65.39
Laps
17
Points
0
Best Lap
00:00:46.520
In Lap
4
Best S1
00:00:16.270
Best S2
00:00:13.420
Best S3
00:00:16.830
Rank
7
Race Number
81
Driver
Jayden WALKER
Entrant
Privateer
Time
00:13:24.530
Average Speed
65.32
Laps
17
Points
28
Best Lap
00:00:46.670
In Lap
6
Best S1
00:00:16.350
Best S2
00:00:13.410
Best S3
00:00:16.910
Rank
8
Race Number
55
Driver
Harvey EDMUNDSON
Entrant
Privateer
Time
00:06:15.030
Average Speed
65.95
Laps
8
Points
27
Best Lap
00:00:45.950
In Lap
7
Best S1
00:00:16.110
Best S2
00:00:13.240
Best S3
00:00:16.600
Rank
1
Race Number
52
Driver
Guy CUNNINGTON
Entrant
Persistence Motorsport
Time
00:16:11.520
Average Speed
66.82
Laps
21
Points
65
Best Lap
00:00:45.700
In Lap
16
Best S1
00:00:16.050
Best S2
00:00:13.100
Best S3
00:00:16.550
Rank
2
Race Number
O
Driver
Rhys HUNTER
Entrant
DHR
Time
00:16:12.000
Average Speed
66.79
Laps
21
Points
62
Best Lap
00:00:45.840
In Lap
20
Best S1
00:00:00.000
Best S2
00:00:00.000
Best S3
00:00:00.000
Rank
3
Race Number
12
Driver
James LOWTHER
Entrant
Coles Racing
Time
00:16:12.290
Average Speed
66.77
Laps
21
Points
60
Best Lap
00:00:45.840
In Lap
16
Best S1
00:00:16.060
Best S2
00:00:13.190
Best S3
00:00:16.590
Rank
4
Race Number
66
Driver
Oakley PRYER
Entrant
Team Clay Racing
Time
00:16:15.860
Average Speed
66.53
Laps
21
Points
59
Best Lap
00:00:45.850
In Lap
14
Best S1
00:00:16.030
Best S2
00:00:13.140
Best S3
00:00:16.680
Rank
5
Race Number
5
Driver
Bradley BARRETT
Entrant
DHR
Time
00:16:16.210
Average Speed
66.50
Laps
21
Points
58
Best Lap
00:00:45.960
In Lap
20
Best S1
00:00:00.000
Best S2
00:00:00.000
Best S3
00:00:16.520
Rank
6
Race Number
71
Driver
Kieran GIFFORD
Entrant
KR-Sport
Time
00:16:16.600
Average Speed
66.48
Laps
21
Points
57
Best Lap
00:00:45.870
In Lap
6
Best S1
00:00:16.070
Best S2
00:00:13.100
Best S3
00:00:16.700
Rank
7
Race Number
92
Driver
Lewis GILBERT
Entrant
Persistence Motorsport
Time
00:16:16.710
Average Speed
66.47
Laps
21
Points
56
Best Lap
00:00:45.730
In Lap
14
Best S1
00:00:15.970
Best S2
00:00:13.170
Best S3
00:00:16.590
Rank
8
Race Number
6
Driver
James JOHNSON
Entrant
DHR
Time
00:16:17.450
Average Speed
66.42
Laps
21
Points
55
Best Lap
00:00:46.000
In Lap
10
Best S1
00:00:16.070
Best S2
00:00:13.290
Best S3
00:00:16.640
Rank
9
Race Number
9
Driver
Morgan ROSE
Entrant
Coles Racing
Time
00:16:18.530
Average Speed
66.34
Laps
21
Points
54
Best Lap
00:00:45.970
In Lap
15
Best S1
00:00:16.060
Best S2
00:00:13.230
Best S3
00:00:16.680
Rank
10
Race Number
31
Driver
Lewis MALIN
Entrant
Time
00:16:18.670
Average Speed
66.34
Laps
21
Points
53
Best Lap
00:00:45.770
In Lap
12
Best S1
00:00:16.020
Best S2
00:00:13.310
Best S3
00:00:16.440
Rank
11
Race Number
E
Driver
Luke WOODER
Entrant
Time
00:16:20.330
Average Speed
66.22
Laps
21
Points
52
Best Lap
00:00:45.840
In Lap
12
Best S1
00:00:16.080
Best S2
00:00:13.160
Best S3
00:00:16.600
Rank
12
Race Number
86
Driver
Ben DAVIS
Entrant
DHR
Time
00:16:20.570
Average Speed
66.21
Laps
21
Points
51
Best Lap
00:00:45.880
In Lap
12
Best S1
00:00:00.000
Best S2
00:00:00.000
Best S3
00:00:16.550
Rank
13
Race Number
37
Driver
Sam STANSBURY
Entrant
Privateer
Time
00:16:21.130
Average Speed
66.17
Laps
21
Points
50
Best Lap
00:00:45.970
In Lap
9
Best S1
00:00:16.060
Best S2
00:00:13.200
Best S3
00:00:16.710
Rank
14
Race Number
17
Driver
Rob ELLIS
Entrant
DHR
Time
00:16:21.220
Average Speed
66.16
Laps
21
Points
49
Best Lap
00:00:45.950
In Lap
15
Best S1
00:00:16.050
Best S2
00:00:13.180
Best S3
00:00:16.720
Rank
15
Race Number
45
Driver
Teddy CLINTON
Entrant
DHR
Time
00:16:23.850
Average Speed
65.99
Laps
21
Points
48
Best Lap
00:00:45.820
In Lap
7
Best S1
00:00:16.010
Best S2
00:00:13.220
Best S3
00:00:16.590
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.55.
Rank
16
Race Number
99
Driver
Ryan LUSCOMBE
Entrant
Vision Motorsport
Time
00:16:26.440
Average Speed
65.81
Laps
21
Points
47
Best Lap
00:00:46.270
In Lap
13
Best S1
00:00:16.150
Best S2
00:00:13.310
Best S3
00:00:16.810
Rank
17
Race Number
44
Driver
Samuel HARRISON
Entrant
Privateer
Time
00:16:26.500
Average Speed
65.81
Laps
21
Points
46
Best Lap
00:00:45.900
In Lap
14
Best S1
00:00:16.040
Best S2
00:00:13.210
Best S3
00:00:16.650
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.53.
Rank
18
Race Number
56
Driver
Lewis HALLIDAY
Entrant
Team Clay Racing
Time
00:16:26.840
Average Speed
65.79
Laps
21
Points
45
Best Lap
00:00:45.910
In Lap
16
Best S1
00:00:16.000
Best S2
00:00:13.260
Best S3
00:00:16.650
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.56.
Rank
19
Race Number
20
Driver
Jake DOUGLAS
Entrant
KR-Sport
Time
00:16:27.050
Average Speed
65.77
Laps
21
Points
44
Best Lap
00:00:46.090
In Lap
12
Best S1
00:00:16.210
Best S2
00:00:13.210
Best S3
00:00:16.670
Rank
20
Race Number
14
Driver
Jack MCCONNELL
Entrant
KR-Sport
Time
00:16:27.870
Average Speed
65.72
Laps
21
Points
43
Best Lap
00:00:46.210
In Lap
11
Best S1
00:00:16.190
Best S2
00:00:13.370
Best S3
00:00:16.650
Rank
21
Race Number
33
Driver
James LINGARD
Entrant
Privateer
Time
00:16:27.940
Average Speed
65.71
Laps
21
Points
42
Best Lap
00:00:46.180
In Lap
12
Best S1
00:00:16.180
Best S2
00:00:13.350
Best S3
00:00:16.650
Rank
22
Race Number
28
Driver
Anqi STENNING
Entrant
Coles Racing
Time
00:16:27.940
Average Speed
65.71
Laps
21
Points
41
Best Lap
00:00:46.090
In Lap
9
Best S1
00:00:16.190
Best S2
00:00:13.370
Best S3
00:00:16.530
Rank
23
Race Number
58
Driver
Jason LOCKWOOD
Entrant
KR-Sport
Time
00:16:28.030
Average Speed
65.71
Laps
21
Points
40
Best Lap
00:00:46.150
In Lap
11
Best S1
00:00:16.250
Best S2
00:00:13.210
Best S3
00:00:16.690
Rank
24
Race Number
26
Driver
Sam BAKER
Entrant
Time
00:16:29.560
Average Speed
65.61
Laps
21
Points
39
Best Lap
00:00:46.290
In Lap
11
Best S1
00:00:16.180
Best S2
00:00:13.360
Best S3
00:00:16.750
Rank
25
Race Number
39
Driver
Merrick GIGG
Entrant
Privateer
Time
00:16:33.160
Average Speed
65.37
Laps
21
Points
38
Best Lap
00:00:46.150
In Lap
16
Best S1
00:00:16.090
Best S2
00:00:13.370
Best S3
00:00:16.690
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.52.
Rank
26
Race Number
25
Driver
Tom EDMUNDS
Entrant
KR-Sport
Time
00:16:33.430
Average Speed
65.35
Laps
21
Points
37
Best Lap
00:00:46.110
In Lap
10
Best S1
00:00:16.130
Best S2
00:00:13.190
Best S3
00:00:16.790
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.51.
Rank
27
Race Number
15
Driver
Harry CANHAM
Entrant
Vision Motorsport
Time
00:16:40.760
Average Speed
64.87
Laps
21
Points
36
Best Lap
00:00:46.830
In Lap
7
Best S1
00:00:16.390
Best S2
00:00:13.490
Best S3
00:00:16.950
Rank
28
Race Number
34
Driver
Sam SANDERS
Entrant
Privateer
Time
00:16:40.920
Average Speed
64.86
Laps
21
Points
35
Best Lap
00:00:46.770
In Lap
9
Best S1
00:00:16.520
Best S2
00:00:13.370
Best S3
00:00:16.880
Rank
29
Race Number
40
Driver
Thomas STORRAR
Entrant
Time
00:16:22.420
Average Speed
62.94
Laps
20
Points
34
Best Lap
00:00:46.750
In Lap
18
Best S1
00:00:16.310
Best S2
00:00:13.580
Best S3
00:00:16.860
Rank
30
Race Number
13
Driver
Ben BURGESS
Entrant
Persistence Motorsport
Time
00:07:04.720
Average Speed
65.51
Laps
9
Points
33
Best Lap
00:00:46.060
In Lap
8
Best S1
00:00:16.110
Best S2
00:00:13.230
Best S3
00:00:16.720
Rank
31
Race Number
24
Driver
Dan JONES
Entrant
DSM-Sport
Time
00:01:44.130
Average Speed
59.38
Laps
2
Points
32
Best Lap
00:00:48.210
In Lap
2
Best S1
00:00:16.510
Best S2
00:00:00.000
Best S3
00:00:00.000
Rank
32
Race Number
57
Driver
Michael ROOTS
Entrant
Privateer
Time
00:01:44.250
Average Speed
59.31
Laps
2
Points
31
Best Lap
00:00:47.850
In Lap
2
Best S1
00:00:16.540
Best S2
00:00:00.000
Best S3
00:00:00.000
Rank
33
Race Number
60
Driver
George HOLBROOK
Entrant
DHR
Time
00:00:15.530
Average Speed
Laps
0
Points
30
Best Lap
00:00:00.000
In Lap
0
Best S1
00:00:00.000
Best S2
00:00:00.000
Best S3
00:00:00.000
Rank
1
Race Number
13
Driver
Ben BURGESS
Entrant
Persistence Motorsport
Time
00:13:37.050
Average Speed
52.97
Laps
14
Points
0
Best Lap
00:00:57.200
In Lap
9
Best S1
00:00:20.180
Best S2
00:00:18.060
Best S3
00:00:18.960
Rank
2
Race Number
17
Driver
Rob ELLIS
Entrant
DHR
Time
00:13:37.740
Average Speed
52.93
Laps
14
Points
0
Best Lap
00:00:57.240
In Lap
12
Best S1
00:00:20.110
Best S2
00:00:18.170
Best S3
00:00:18.960
Rank
3
Race Number
58
Driver
Jason LOCKWOOD
Entrant
KR-Sport
Time
00:13:38.260
Average Speed
52.89
Laps
14
Points
0
Best Lap
00:00:57.340
In Lap
14
Best S1
00:00:20.220
Best S2
00:00:18.060
Best S3
00:00:19.060
Rank
4
Race Number
999
Driver
Jack MAYLE
Entrant
DSM-Sport
Time
00:13:38.710
Average Speed
52.86
Laps
14
Points
0
Best Lap
00:00:57.240
In Lap
9
Best S1
00:00:20.160
Best S2
00:00:18.090
Best S3
00:00:18.990
Rank
5
Race Number
83
Driver
Jemima HEPWORTH
Entrant
Time
00:13:38.920
Average Speed
52.85
Laps
14
Points
0
Best Lap
00:00:57.210
In Lap
9
Best S1
00:00:20.240
Best S2
00:00:17.960
Best S3
00:00:19.010
Rank
6
Race Number
37
Driver
Sam STANSBURY
Entrant
Privateer
Time
00:13:40.050
Average Speed
52.78
Laps
14
Points
0
Best Lap
00:00:57.140
In Lap
9
Best S1
00:00:20.000
Best S2
00:00:18.090
Best S3
00:00:19.050
Rank
7
Race Number
40
Driver
Thomas STORRAR
Entrant
Time
00:13:41.960
Average Speed
52.65
Laps
14
Points
28
Best Lap
00:00:57.610
In Lap
14
Best S1
00:00:20.360
Best S2
00:00:18.090
Best S3
00:00:19.160
Rank
8
Race Number
15
Driver
Harry CANHAM
Entrant
Vision Motorsport
Time
00:13:42.120
Average Speed
52.64
Laps
14
Points
27
Best Lap
00:00:57.300
In Lap
14
Best S1
00:00:20.210
Best S2
00:00:18.040
Best S3
00:00:19.050
Rank
9
Race Number
19
Driver
James WATSON
Entrant
Xcel Motorsport
Time
00:13:43.400
Average Speed
52.56
Laps
14
Points
26
Best Lap
00:00:57.310
In Lap
12
Best S1
00:00:20.060
Best S2
00:00:18.160
Best S3
00:00:19.090
Rank
10
Race Number
87
Driver
Matt JONES
Entrant
DSM-Sport
Time
00:13:43.850
Average Speed
52.53
Laps
14
Points
25
Best Lap
00:00:57.240
In Lap
8
Best S1
00:00:20.150
Best S2
00:00:18.050
Best S3
00:00:19.040
Rank
11
Race Number
47
Driver
Alexander BAKER
Entrant
DHR
Time
00:13:45.140
Average Speed
52.45
Laps
14
Points
24
Best Lap
00:00:57.540
In Lap
7
Best S1
00:00:20.340
Best S2
00:00:18.090
Best S3
00:00:19.110
Rank
12
Race Number
35
Driver
Lewis HODSON -BROWN
Entrant
Time
00:13:45.310
Average Speed
52.44
Laps
14
Points
23
Best Lap
00:00:57.390
In Lap
8
Best S1
00:00:20.040
Best S2
00:00:18.310
Best S3
00:00:19.040
Rank
13
Race Number
56
Driver
Lewis HALLIDAY
Entrant
Team Clay Racing
Time
00:13:46.880
Average Speed
52.34
Laps
14
Points
22
Best Lap
00:00:57.600
In Lap
9
Best S1
00:00:20.400
Best S2
00:00:18.040
Best S3
00:00:19.160
Rank
14
Race Number
91
Driver
Joseph HUNT
Entrant
Project One Racing
Time
00:13:47.140
Average Speed
52.33
Laps
14
Points
21
Best Lap
00:00:57.460
In Lap
13
Best S1
00:00:20.240
Best S2
00:00:18.020
Best S3
00:00:19.200
Rank
15
Race Number
55
Driver
Harvey EDMUNDSON
Entrant
Privateer
Time
00:13:47.310
Average Speed
52.31
Laps
14
Points
20
Best Lap
00:00:57.180
In Lap
12
Best S1
00:00:20.210
Best S2
00:00:17.930
Best S3
00:00:19.040
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing (5 secs). According to Stewards' Decision No.78.
Rank
16
Race Number
34
Driver
Sam SANDERS
Entrant
Privateer
Time
00:13:54.480
Average Speed
51.86
Laps
14
Points
19
Best Lap
00:00:58.240
In Lap
13
Best S1
00:00:20.670
Best S2
00:00:18.330
Best S3
00:00:19.240
Rank
17
Race Number
21
Driver
Thomas WALKER
Entrant
DHR
Time
00:13:54.870
Average Speed
51.84
Laps
14
Points
18
Best Lap
00:00:57.160
In Lap
8
Best S1
00:00:20.190
Best S2
00:00:17.980
Best S3
00:00:18.990
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing (5 secs). According to Stewards' Decision No.77.
Rank
18
Race Number
73
Driver
Finlay SWORD
Entrant
Saltire Motorsport
Time
00:14:06.290
Average Speed
51.14
Laps
14
Points
17
Best Lap
00:00:58.510
In Lap
5
Best S1
00:00:20.550
Best S2
00:00:18.450
Best S3
00:00:19.510
Rank
19
Race Number
81
Driver
Jayden WALKER
Entrant
Privateer
Time
00:14:08.680
Average Speed
51.00
Laps
14
Points
16
Best Lap
00:00:58.510
In Lap
13
Best S1
00:00:20.800
Best S2
00:00:18.440
Best S3
00:00:19.270
Rank
20
Race Number
24
Driver
Dan JONES
Entrant
DSM-Sport
Time
00:14:25.490
Average Speed
50.01
Laps
14
Points
15
Best Lap
00:00:59.550
In Lap
6
Best S1
00:00:21.070
Best S2
00:00:18.830
Best S3
00:00:19.650
Rank
21
Race Number
23
Driver
Georgie WHITBREAD
Entrant
Privateer
Time
00:07:03.170
Average Speed
51.14
Laps
7
Points
14
Best Lap
00:00:58.230
In Lap
5
Best S1
00:00:20.600
Best S2
00:00:18.480
Best S3
00:00:19.150
Rank
22
Race Number
32
Driver
Ryan GARVEY
Entrant
Privateer
Time
00:03:08.380
Average Speed
49.23
Laps
3
Points
13
Best Lap
00:00:58.840
In Lap
2
Best S1
00:00:21.090
Best S2
00:00:18.450
Best S3
00:00:19.300
Rank
23
Race Number
18
Driver
Samuel WALKER
Entrant
Privateer
Time
00:00:08.230
Average Speed
Laps
0
Points
12
Best Lap
00:00:00.000
In Lap
0
Best S1
00:00:00.000
Best S2
00:00:00.000
Best S3
00:00:00.000
Rank
1
Race Number
71
Driver
Kieran GIFFORD
Entrant
KR-Sport
Time
00:16:31.400
Average Speed
53.01
Laps
17
Points
65
Best Lap
00:00:57.010
In Lap
9
Best S1
00:00:20.060
Best S2
00:00:18.030
Best S3
00:00:18.920
Rank
2
Race Number
5
Driver
Bradley BARRETT
Entrant
DHR
Time
00:16:31.480
Average Speed
53.01
Laps
17
Points
62
Best Lap
00:00:56.920
In Lap
14
Best S1
00:00:20.140
Best S2
00:00:17.930
Best S3
00:00:18.850
Rank
3
Race Number
31
Driver
Lewis MALIN
Entrant
Time
00:16:33.170
Average Speed
52.92
Laps
17
Points
60
Best Lap
00:00:57.070
In Lap
6
Best S1
00:00:20.100
Best S2
00:00:18.080
Best S3
00:00:18.890
Rank
4
Race Number
66
Driver
Oakley PRYER
Entrant
Team Clay Racing
Time
00:16:36.340
Average Speed
52.75
Laps
17
Points
59
Best Lap
00:00:56.960
In Lap
8
Best S1
00:00:20.290
Best S2
00:00:17.710
Best S3
00:00:18.960
Rank
5
Race Number
7
Driver
Myles APPS
Entrant
DSM-Sport
Time
00:16:36.690
Average Speed
52.73
Laps
17
Points
58
Best Lap
00:00:57.010
In Lap
15
Best S1
00:00:20.120
Best S2
00:00:18.050
Best S3
00:00:18.840
Rank
6
Race Number
O
Driver
Rhys HUNTER
Entrant
DHR
Time
00:16:39.540
Average Speed
52.58
Laps
17
Points
57
Best Lap
00:00:57.130
In Lap
11
Best S1
00:00:20.220
Best S2
00:00:17.990
Best S3
00:00:18.920
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing (5 secs). According to Stewards' Decision No.108.
Rank
7
Race Number
12
Driver
James LOWTHER
Entrant
Coles Racing
Time
00:16:41.250
Average Speed
52.49
Laps
17
Points
56
Best Lap
00:00:57.080
In Lap
9
Best S1
00:00:20.080
Best S2
00:00:18.080
Best S3
00:00:18.920
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing (5 secs). According to Stewards' Decision No.109.
Rank
8
Race Number
86
Driver
Ben DAVIS
Entrant
DHR
Time
00:16:43.570
Average Speed
52.37
Laps
17
Points
55
Best Lap
00:00:57.240
In Lap
12
Best S1
00:00:20.110
Best S2
00:00:18.190
Best S3
00:00:18.940
Rank
9
Race Number
E
Driver
Luke WOODER
Entrant
Time
00:16:46.150
Average Speed
52.23
Laps
17
Points
54
Best Lap
00:00:57.170
In Lap
10
Best S1
00:00:20.210
Best S2
00:00:17.950
Best S3
00:00:19.010
Rank
10
Race Number
13
Driver
Ben BURGESS
Entrant
Persistence Motorsport
Time
00:16:46.910
Average Speed
52.19
Laps
17
Points
53
Best Lap
00:00:57.020
In Lap
12
Best S1
00:00:20.130
Best S2
00:00:17.900
Best S3
00:00:18.990
Rank
11
Race Number
59
Driver
Patrick RUNDQUIST
Entrant
KR-Sport
Time
00:16:47.160
Average Speed
52.18
Laps
17
Points
52
Best Lap
00:00:57.140
In Lap
10
Best S1
00:00:20.100
Best S2
00:00:18.060
Best S3
00:00:18.980
Rank
12
Race Number
25
Driver
Tom EDMUNDS
Entrant
KR-Sport
Time
00:16:47.300
Average Speed
52.17
Laps
17
Points
51
Best Lap
00:00:57.030
In Lap
7
Best S1
00:00:20.260
Best S2
00:00:17.930
Best S3
00:00:18.840
Rank
13
Race Number
20
Driver
Jake DOUGLAS
Entrant
KR-Sport
Time
00:16:47.430
Average Speed
52.17
Laps
17
Points
50
Best Lap
00:00:57.200
In Lap
10
Best S1
00:00:20.040
Best S2
00:00:18.080
Best S3
00:00:19.080
Rank
14
Race Number
58
Driver
Jason LOCKWOOD
Entrant
KR-Sport
Time
00:16:47.710
Average Speed
52.15
Laps
17
Points
49
Best Lap
00:00:57.140
In Lap
7
Best S1
00:00:20.020
Best S2
00:00:18.120
Best S3
00:00:19.000
Rank
15
Race Number
48
Driver
Ben DONKIN
Entrant
Persistence Motorsport
Time
00:16:48.160
Average Speed
52.13
Laps
17
Points
48
Best Lap
00:00:57.350
In Lap
6
Best S1
00:00:20.290
Best S2
00:00:18.060
Best S3
00:00:19.000
Rank
16
Race Number
37
Driver
Sam STANSBURY
Entrant
Privateer
Time
00:16:48.280
Average Speed
52.12
Laps
17
Points
47
Best Lap
00:00:57.210
In Lap
12
Best S1
00:00:20.120
Best S2
00:00:18.080
Best S3
00:00:19.010
Rank
17
Race Number
14
Driver
Jack MCCONNELL
Entrant
KR-Sport
Time
00:16:49.230
Average Speed
52.07
Laps
17
Points
46
Best Lap
00:00:57.380
In Lap
8
Best S1
00:00:20.240
Best S2
00:00:18.080
Best S3
00:00:19.060
Rank
18
Race Number
57
Driver
Michael ROOTS
Entrant
Privateer
Time
00:16:49.680
Average Speed
52.05
Laps
17
Points
45
Best Lap
00:00:57.290
In Lap
12
Best S1
00:00:20.210
Best S2
00:00:18.050
Best S3
00:00:19.030
Rank
19
Race Number
99
Driver
Ryan LUSCOMBE
Entrant
Vision Motorsport
Time
00:16:49.890
Average Speed
52.04
Laps
17
Points
44
Best Lap
00:00:57.370
In Lap
12
Best S1
00:00:20.220
Best S2
00:00:18.160
Best S3
00:00:18.990
Rank
20
Race Number
999
Driver
Jack MAYLE
Entrant
DSM-Sport
Time
00:16:50.140
Average Speed
52.03
Laps
17
Points
43
Best Lap
00:00:57.290
In Lap
7
Best S1
00:00:20.140
Best S2
00:00:18.120
Best S3
00:00:19.030
Rank
21
Race Number
33
Driver
James LINGARD
Entrant
Privateer
Time
00:16:50.530
Average Speed
52.01
Laps
17
Points
42
Best Lap
00:00:57.280
In Lap
12
Best S1
00:00:20.090
Best S2
00:00:18.130
Best S3
00:00:19.060
Rank
22
Race Number
6
Driver
James JOHNSON
Entrant
DHR
Time
00:16:50.700
Average Speed
52.00
Laps
17
Points
41
Best Lap
00:00:57.050
In Lap
12
Best S1
00:00:20.010
Best S2
00:00:18.140
Best S3
00:00:18.900
Rank
23
Race Number
9
Driver
Morgan ROSE
Entrant
Coles Racing
Time
00:16:50.860
Average Speed
51.99
Laps
17
Points
40
Best Lap
00:00:57.320
In Lap
13
Best S1
00:00:20.200
Best S2
00:00:18.060
Best S3
00:00:19.060
Rank
24
Race Number
44
Driver
Samuel HARRISON
Entrant
Privateer
Time
00:16:51.290
Average Speed
51.97
Laps
17
Points
39
Best Lap
00:00:57.290
In Lap
11
Best S1
00:00:20.170
Best S2
00:00:18.180
Best S3
00:00:18.940
Rank
25
Race Number
30
Driver
Ethan HAYNES
Entrant
Privateer
Time
00:16:52.430
Average Speed
51.91
Laps
17
Points
38
Best Lap
00:00:57.740
In Lap
10
Best S1
00:00:20.380
Best S2
00:00:18.270
Best S3
00:00:19.090
Rank
26
Race Number
28
Driver
Anqi STENNING
Entrant
Coles Racing
Time
00:16:52.960
Average Speed
51.88
Laps
17
Points
37
Best Lap
00:00:57.180
In Lap
7
Best S1
00:00:20.040
Best S2
00:00:18.160
Best S3
00:00:18.980
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing (5 secs). According to Stewards' Decision No.110.
Rank
27
Race Number
45
Driver
Teddy CLINTON
Entrant
DHR
Time
00:16:54.430
Average Speed
51.81
Laps
17
Points
36
Best Lap
00:00:57.050
In Lap
10
Best S1
00:00:20.050
Best S2
00:00:18.100
Best S3
00:00:18.900
Rank
28
Race Number
70
Driver
Travis COYNE
Entrant
Privateer
Time
00:16:57.560
Average Speed
51.65
Laps
17
Points
35
Best Lap
00:00:57.720
In Lap
5
Best S1
00:00:20.300
Best S2
00:00:18.250
Best S3
00:00:19.170
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing (5 secs). According to Stewards' Decision No.106.
Rank
29
Race Number
60
Driver
George HOLBROOK
Entrant
DHR
Time
00:17:01.990
Average Speed
51.42
Laps
17
Points
34
Best Lap
00:00:57.190
In Lap
5
Best S1
00:00:20.120
Best S2
00:00:18.150
Best S3
00:00:18.920
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing (5 secs). According to Stewards' Decision No.107.
Rank
30
Race Number
85
Driver
Daniel YOUD
Entrant
Privateer
Time
00:17:04.630
Average Speed
51.29
Laps
17
Points
33
Best Lap
00:00:57.260
In Lap
10
Best S1
00:00:20.090
Best S2
00:00:18.080
Best S3
00:00:19.090
Rank
31
Race Number
17
Driver
Rob ELLIS
Entrant
DHR
Time
00:14:48.860
Average Speed
52.17
Laps
15
Points
32
Best Lap
00:00:57.030
In Lap
6
Best S1
00:00:20.010
Best S2
00:00:18.040
Best S3
00:00:18.980
Rank
32
Race Number
52
Driver
Guy CUNNINGTON
Entrant
Persistence Motorsport
Time
00:13:47.370
Average Speed
52.31
Laps
14
Points
31
Best Lap
00:00:57.190
In Lap
9
Best S1
00:00:20.090
Best S2
00:00:18.100
Best S3
00:00:19.000
Rank
33
Race Number
83
Driver
Jemima HEPWORTH
Entrant
Time
00:11:21.760
Average Speed
49.88
Laps
11
Points
30
Best Lap
00:00:58.230
In Lap
7
Best S1
00:00:20.500
Best S2
00:00:18.380
Best S3
00:00:19.350
Rank
34
Race Number
26
Driver
Sam BAKER
Entrant
Time
00:09:23.500
Average Speed
49.38
Laps
9
Points
29
Best Lap
00:00:57.780
In Lap
5
Best S1
00:00:20.220
Best S2
00:00:18.410
Best S3
00:00:19.150
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing (5 secs). According to Stewards' Decision No.111. C1.1.5 - Driving in a manner incompatible with general safety. According to Stewards' Decision No.118.
Rank
1
Race Number
85
Driver
Daniel YOUD
Entrant
Privateer
Time
00:13:17.430
Average Speed
65.90
Laps
17
Points
0
Best Lap
00:00:46.430
In Lap
16
Best S1
00:00:15.630
Best S2
00:00:17.910
Best S3
00:00:12.890
Rank
2
Race Number
17
Driver
Rob ELLIS
Entrant
DHR
Time
00:13:21.050
Average Speed
65.61
Laps
17
Points
0
Best Lap
00:00:46.090
In Lap
12
Best S1
00:00:15.560
Best S2
00:00:17.650
Best S3
00:00:12.880
Rank
3
Race Number
15
Driver
Harry CANHAM
Entrant
Vision Motorsport
Time
00:13:21.550
Average Speed
65.57
Laps
17
Points
0
Best Lap
00:00:46.460
In Lap
16
Best S1
00:00:15.690
Best S2
00:00:17.890
Best S3
00:00:12.880
Rank
4
Race Number
83
Driver
Jemima HEPWORTH
Entrant
Time
00:13:28.650
Average Speed
64.99
Laps
17
Points
0
Best Lap
00:00:46.420
In Lap
15
Best S1
00:00:15.770
Best S2
00:00:17.900
Best S3
00:00:12.750
Rank
5
Race Number
91
Driver
Joseph HUNT
Entrant
Project One Racing
Time
00:13:29.650
Average Speed
64.91
Laps
17
Points
0
Best Lap
00:00:46.600
In Lap
15
Best S1
00:00:15.710
Best S2
00:00:18.090
Best S3
00:00:12.800
Rank
6
Race Number
73
Driver
Finlay SWORD
Entrant
Saltire Motorsport
Time
00:13:33.080
Average Speed
64.64
Laps
17
Points
0
Best Lap
00:00:46.750
In Lap
14
Best S1
00:00:15.740
Best S2
00:00:17.990
Best S3
00:00:13.020
Rank
7
Race Number
81
Driver
Jayden WALKER
Entrant
Privateer
Time
00:13:40.800
Average Speed
64.03
Laps
17
Points
28
Best Lap
00:00:47.040
In Lap
15
Best S1
00:00:15.890
Best S2
00:00:18.140
Best S3
00:00:13.010
Rank
8
Race Number
26
Driver
Sam BAKER
Entrant
Time
00:00:00.000
Average Speed
Laps
0
Points
27
Best Lap
00:00:00.000
In Lap
0
Best S1
00:00:00.000
Best S2
00:00:00.000
Best S3
00:00:00.000
Rank
1
Race Number
52
Driver
Guy CUNNINGTON
Entrant
Persistence Motorsport
Time
00:16:20.640
Average Speed
66.20
Laps
21
Points
65
Best Lap
00:00:46.090
In Lap
15
Best S1
00:00:15.580
Best S2
00:00:17.680
Best S3
00:00:12.830
Rank
2
Race Number
71
Driver
Kieran GIFFORD
Entrant
KR-Sport
Time
00:16:21.500
Average Speed
66.14
Laps
21
Points
62
Best Lap
00:00:46.110
In Lap
14
Best S1
00:00:15.590
Best S2
00:00:17.710
Best S3
00:00:12.810
Rank
3
Race Number
O
Driver
Rhys HUNTER
Entrant
DHR
Time
00:16:23.550
Average Speed
66.01
Laps
21
Points
60
Best Lap
00:00:45.970
In Lap
11
Best S1
00:00:15.480
Best S2
00:00:17.690
Best S3
00:00:12.800
Rank
4
Race Number
66
Driver
Oakley PRYER
Entrant
Team Clay Racing
Time
00:16:25.790
Average Speed
65.86
Laps
21
Points
59
Best Lap
00:00:46.030
In Lap
15
Best S1
00:00:15.540
Best S2
00:00:17.690
Best S3
00:00:12.800
Rank
5
Race Number
86
Driver
Ben DAVIS
Entrant
DHR
Time
00:16:25.970
Average Speed
65.84
Laps
21
Points
58
Best Lap
00:00:46.040
In Lap
16
Best S1
00:00:15.580
Best S2
00:00:17.630
Best S3
00:00:12.830
Rank
6
Race Number
60
Driver
George HOLBROOK
Entrant
DHR
Time
00:16:27.630
Average Speed
65.73
Laps
21
Points
57
Best Lap
00:00:46.100
In Lap
15
Best S1
00:00:15.580
Best S2
00:00:17.630
Best S3
00:00:12.890
Rank
7
Race Number
5
Driver
Bradley BARRETT
Entrant
DHR
Time
00:16:27.890
Average Speed
65.72
Laps
21
Points
56
Best Lap
00:00:46.130
In Lap
17
Best S1
00:00:15.580
Best S2
00:00:17.710
Best S3
00:00:12.840
Rank
8
Race Number
E
Driver
Luke WOODER
Entrant
Time
00:16:29.440
Average Speed
65.61
Laps
21
Points
55
Best Lap
00:00:46.120
In Lap
18
Best S1
00:00:15.610
Best S2
00:00:17.640
Best S3
00:00:12.870
Rank
9
Race Number
31
Driver
Lewis MALIN
Entrant
Time
00:16:31.230
Average Speed
65.49
Laps
21
Points
54
Best Lap
00:00:46.260
In Lap
15
Best S1
00:00:15.570
Best S2
00:00:00.000
Best S3
00:00:00.000
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.182.
Rank
10
Race Number
58
Driver
Jason LOCKWOOD
Entrant
KR-Sport
Time
00:16:32.220
Average Speed
65.43
Laps
21
Points
53
Best Lap
00:00:46.340
In Lap
10
Best S1
00:00:15.640
Best S2
00:00:17.800
Best S3
00:00:12.900
Rank
11
Race Number
9
Driver
Morgan ROSE
Entrant
Coles Racing
Time
00:16:33.870
Average Speed
65.32
Laps
21
Points
52
Best Lap
00:00:46.320
In Lap
17
Best S1
00:00:15.670
Best S2
00:00:17.750
Best S3
00:00:12.900
Rank
12
Race Number
7
Driver
Myles APPS
Entrant
DSM-Sport
Time
00:16:34.190
Average Speed
65.30
Laps
21
Points
51
Best Lap
00:00:46.330
In Lap
14
Best S1
00:00:15.650
Best S2
00:00:17.780
Best S3
00:00:12.900
Rank
13
Race Number
25
Driver
Tom EDMUNDS
Entrant
KR-Sport
Time
00:16:35.920
Average Speed
65.19
Laps
21
Points
50
Best Lap
00:00:46.360
In Lap
7
Best S1
00:00:15.580
Best S2
00:00:17.920
Best S3
00:00:12.860
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.181.
Rank
14
Race Number
45
Driver
Teddy CLINTON
Entrant
DHR
Time
00:16:35.960
Average Speed
65.18
Laps
21
Points
49
Best Lap
00:00:46.030
In Lap
19
Best S1
00:00:15.560
Best S2
00:00:17.680
Best S3
00:00:12.790
Rank
15
Race Number
33
Driver
James LINGARD
Entrant
Privateer
Time
00:16:36.320
Average Speed
65.16
Laps
21
Points
48
Best Lap
00:00:46.440
In Lap
11
Best S1
00:00:15.620
Best S2
00:00:17.810
Best S3
00:00:13.010
Rank
16
Race Number
99
Driver
Ryan LUSCOMBE
Entrant
Vision Motorsport
Time
00:16:37.270
Average Speed
65.10
Laps
21
Points
47
Best Lap
00:00:46.260
In Lap
11
Best S1
00:00:15.610
Best S2
00:00:17.710
Best S3
00:00:12.940
Rank
17
Race Number
14
Driver
Jack MCCONNELL
Entrant
KR-Sport
Time
00:16:39.050
Average Speed
64.98
Laps
21
Points
46
Best Lap
00:00:46.220
In Lap
19
Best S1
00:00:15.620
Best S2
00:00:00.000
Best S3
00:00:00.000
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.178.
Rank
18
Race Number
70
Driver
Travis COYNE
Entrant
Privateer
Time
00:16:43.730
Average Speed
64.68
Laps
21
Points
45
Best Lap
00:00:46.480
In Lap
17
Best S1
00:00:15.750
Best S2
00:00:17.890
Best S3
00:00:12.840
Rank
19
Race Number
48
Driver
Ben DONKIN
Entrant
Persistence Motorsport
Time
00:16:44.500
Average Speed
64.63
Laps
21
Points
44
Best Lap
00:00:46.030
In Lap
18
Best S1
00:00:15.540
Best S2
00:00:17.700
Best S3
00:00:12.790
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.184.
Rank
20
Race Number
20
Driver
Jake DOUGLAS
Entrant
KR-Sport
Time
00:16:45.890
Average Speed
64.54
Laps
21
Points
43
Best Lap
00:00:46.390
In Lap
18
Best S1
00:00:15.680
Best S2
00:00:17.780
Best S3
00:00:12.930
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.180.
Rank
21
Race Number
37
Driver
Sam STANSBURY
Entrant
Privateer
Time
00:16:46.080
Average Speed
64.53
Laps
21
Points
42
Best Lap
00:00:46.510
In Lap
15
Best S1
00:00:15.690
Best S2
00:00:17.870
Best S3
00:00:12.950
Rank
22
Race Number
44
Driver
Samuel HARRISON
Entrant
Privateer
Time
00:16:46.830
Average Speed
64.48
Laps
21
Points
41
Best Lap
00:00:46.580
In Lap
20
Best S1
00:00:15.710
Best S2
00:00:17.920
Best S3
00:00:12.950
Rank
23
Race Number
12
Driver
James LOWTHER
Entrant
Coles Racing
Time
00:16:47.200
Average Speed
64.46
Laps
21
Points
40
Best Lap
00:00:46.170
In Lap
14
Best S1
00:00:15.630
Best S2
00:00:17.760
Best S3
00:00:12.780
Rank
24
Race Number
17
Driver
Rob ELLIS
Entrant
DHR
Time
00:16:48.350
Average Speed
64.38
Laps
21
Points
39
Best Lap
00:00:46.580
In Lap
14
Best S1
00:00:15.730
Best S2
00:00:17.900
Best S3
00:00:12.950
Rank
25
Race Number
15
Driver
Harry CANHAM
Entrant
Vision Motorsport
Time
00:16:53.510
Average Speed
64.05
Laps
21
Points
38
Best Lap
00:00:46.630
In Lap
15
Best S1
00:00:15.710
Best S2
00:00:17.950
Best S3
00:00:12.970
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.179.
Rank
26
Race Number
40
Driver
Thomas STORRAR
Entrant
Time
00:16:54.170
Average Speed
64.01
Laps
21
Points
37
Best Lap
00:00:46.810
In Lap
10
Best S1
00:00:15.840
Best S2
00:00:18.070
Best S3
00:00:12.900
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.183.
Rank
27
Race Number
85
Driver
Daniel YOUD
Entrant
Privateer
Time
00:16:57.740
Average Speed
63.79
Laps
21
Points
36
Best Lap
00:00:46.560
In Lap
14
Best S1
00:00:15.840
Best S2
00:00:17.850
Best S3
00:00:12.870
Rank
28
Race Number
73
Driver
Finlay SWORD
Entrant
Saltire Motorsport
Time
00:16:59.160
Average Speed
63.70
Laps
21
Points
35
Best Lap
00:00:46.870
In Lap
14
Best S1
00:00:15.800
Best S2
00:00:18.220
Best S3
00:00:12.850
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.185.
Rank
29
Race Number
83
Driver
Jemima HEPWORTH
Entrant
Time
00:17:00.540
Average Speed
63.61
Laps
21
Points
34
Best Lap
00:00:46.800
In Lap
15
Best S1
00:00:15.860
Best S2
00:00:18.010
Best S3
00:00:12.930
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.186.
Rank
30
Race Number
13
Driver
Ben BURGESS
Entrant
Persistence Motorsport
Time
00:16:54.240
Average Speed
60.96
Laps
20
Points
33
Best Lap
00:00:46.320
In Lap
11
Best S1
00:00:15.670
Best S2
00:00:17.790
Best S3
00:00:12.860
Rank
31
Race Number
6
Driver
James JOHNSON
Entrant
DHR
Time
00:17:01.250
Average Speed
60.54
Laps
20
Points
32
Best Lap
00:00:46.130
In Lap
14
Best S1
00:00:15.590
Best S2
00:00:17.670
Best S3
00:00:12.870
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.177.
Rank
32
Race Number
57
Driver
Michael ROOTS
Entrant
Privateer
Time
00:09:02.300
Average Speed
62.71
Laps
11
Points
31
Best Lap
00:00:46.770
In Lap
10
Best S1
00:00:15.710
Best S2
00:00:18.060
Best S3
00:00:13.000
Rank
33
Race Number
91
Driver
Joseph HUNT
Entrant
Project One Racing
Time
00:05:50.670
Average Speed
61.71
Laps
7
Points
30
Best Lap
00:00:47.570
In Lap
7
Best S1
00:00:16.070
Best S2
00:00:18.350
Best S3
00:00:13.150
Rank
1
Race Number
28
Driver
Anqi STENNING
Entrant
Coles Racing
Time
00:13:10.340
Average Speed
66.50
Laps
17
Points
0
Best Lap
00:00:46.050
In Lap
13
Best S1
00:00:16.170
Best S2
00:00:13.190
Best S3
00:00:16.690
Rank
2
Race Number
40
Driver
Thomas STORRAR
Entrant
Time
00:13:19.120
Average Speed
65.77
Laps
17
Points
0
Best Lap
00:00:46.490
In Lap
7
Best S1
00:00:16.240
Best S2
00:00:13.350
Best S3
00:00:16.900
Rank
3
Race Number
24
Driver
Dan JONES
Entrant
DSM-Sport
Time
00:13:21.580
Average Speed
65.56
Laps
17
Points
0
Best Lap
00:00:46.540
In Lap
14
Best S1
00:00:16.290
Best S2
00:00:13.440
Best S3
00:00:16.810
Rank
4
Race Number
15
Driver
Harry CANHAM
Entrant
Vision Motorsport
Time
00:13:21.870
Average Speed
65.54
Laps
17
Points
0
Best Lap
00:00:46.590
In Lap
6
Best S1
00:00:16.320
Best S2
00:00:13.300
Best S3
00:00:16.970
Rank
5
Race Number
60
Driver
George HOLBROOK
Entrant
DHR
Time
00:13:22.130
Average Speed
65.52
Laps
17
Points
0
Best Lap
00:00:46.210
In Lap
16
Best S1
00:00:16.170
Best S2
00:00:13.230
Best S3
00:00:16.810
Rank
6
Race Number
34
Driver
Sam SANDERS
Entrant
Privateer
Time
00:13:23.720
Average Speed
65.39
Laps
17
Points
0
Best Lap
00:00:46.520
In Lap
4
Best S1
00:00:16.270
Best S2
00:00:13.420
Best S3
00:00:16.830
Rank
7
Race Number
81
Driver
Jayden WALKER
Entrant
Privateer
Time
00:13:24.530
Average Speed
65.32
Laps
17
Points
28
Best Lap
00:00:46.670
In Lap
6
Best S1
00:00:16.350
Best S2
00:00:13.410
Best S3
00:00:16.910
Rank
8
Race Number
55
Driver
Harvey EDMUNDSON
Entrant
Privateer
Time
00:06:15.030
Average Speed
65.95
Laps
8
Points
27
Best Lap
00:00:45.950
In Lap
7
Best S1
00:00:16.110
Best S2
00:00:13.240
Best S3
00:00:16.600
Rank
1
Race Number
52
Driver
Guy CUNNINGTON
Entrant
Persistence Motorsport
Time
00:16:08.900
Average Speed
67.00
Laps
21
Points
65
Best Lap
00:00:45.680
In Lap
19
Best S1
00:00:16.020
Best S2
00:00:13.080
Best S3
00:00:16.580
Rank
2
Race Number
66
Driver
Oakley PRYER
Entrant
Team Clay Racing
Time
00:16:09.470
Average Speed
66.96
Laps
21
Points
62
Best Lap
00:00:45.670
In Lap
14
Best S1
00:00:15.970
Best S2
00:00:13.080
Best S3
00:00:16.620
Rank
3
Race Number
O
Driver
Rhys HUNTER
Entrant
DHR
Time
00:16:11.150
Average Speed
66.85
Laps
21
Points
60
Best Lap
00:00:45.720
In Lap
17
Best S1
00:00:16.000
Best S2
00:00:13.230
Best S3
00:00:16.490
Rank
4
Race Number
5
Driver
Bradley BARRETT
Entrant
DHR
Time
00:16:11.410
Average Speed
66.83
Laps
21
Points
59
Best Lap
00:00:45.710
In Lap
14
Best S1
00:00:16.010
Best S2
00:00:13.240
Best S3
00:00:16.460
Rank
5
Race Number
12
Driver
James LOWTHER
Entrant
Coles Racing
Time
00:16:12.060
Average Speed
66.79
Laps
21
Points
58
Best Lap
00:00:45.750
In Lap
14
Best S1
00:00:16.050
Best S2
00:00:13.080
Best S3
00:00:16.620
Rank
6
Race Number
71
Driver
Kieran GIFFORD
Entrant
KR-Sport
Time
00:16:13.090
Average Speed
66.72
Laps
21
Points
57
Best Lap
00:00:45.780
In Lap
13
Best S1
00:00:15.950
Best S2
00:00:13.120
Best S3
00:00:16.710
Rank
7
Race Number
45
Driver
Teddy CLINTON
Entrant
DHR
Time
00:16:13.220
Average Speed
66.71
Laps
21
Points
56
Best Lap
00:00:45.660
In Lap
16
Best S1
00:00:15.990
Best S2
00:00:13.090
Best S3
00:00:16.580
Rank
8
Race Number
E
Driver
Luke WOODER
Entrant
Time
00:16:14.670
Average Speed
66.61
Laps
21
Points
55
Best Lap
00:00:45.740
In Lap
10
Best S1
00:00:16.050
Best S2
00:00:13.220
Best S3
00:00:16.470
Rank
9
Race Number
37
Driver
Sam STANSBURY
Entrant
Privateer
Time
00:16:15.550
Average Speed
66.55
Laps
21
Points
54
Best Lap
00:00:45.740
In Lap
17
Best S1
00:00:16.110
Best S2
00:00:13.020
Best S3
00:00:16.610
Rank
10
Race Number
31
Driver
Lewis MALIN
Entrant
Time
00:16:16.250
Average Speed
66.50
Laps
21
Points
53
Best Lap
00:00:45.660
In Lap
17
Best S1
00:00:16.010
Best S2
00:00:13.210
Best S3
00:00:16.440
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.76.
Rank
11
Race Number
6
Driver
James JOHNSON
Entrant
DHR
Time
00:16:17.130
Average Speed
66.44
Laps
21
Points
52
Best Lap
00:00:45.850
In Lap
12
Best S1
00:00:15.980
Best S2
00:00:13.190
Best S3
00:00:16.680
Rank
12
Race Number
86
Driver
Ben DAVIS
Entrant
DHR
Time
00:16:17.320
Average Speed
66.43
Laps
21
Points
51
Best Lap
00:00:45.830
In Lap
12
Best S1
00:00:16.060
Best S2
00:00:13.220
Best S3
00:00:16.550
Rank
13
Race Number
9
Driver
Morgan ROSE
Entrant
Coles Racing
Time
00:16:17.850
Average Speed
66.39
Laps
21
Points
50
Best Lap
00:00:45.820
In Lap
11
Best S1
00:00:15.980
Best S2
00:00:13.240
Best S3
00:00:16.600
Rank
14
Race Number
17
Driver
Rob ELLIS
Entrant
DHR
Time
00:16:18.930
Average Speed
66.32
Laps
21
Points
49
Best Lap
00:00:45.830
In Lap
11
Best S1
00:00:16.030
Best S2
00:00:13.090
Best S3
00:00:16.710
Rank
15
Race Number
56
Driver
Lewis HALLIDAY
Entrant
Team Clay Racing
Time
00:16:21.280
Average Speed
66.16
Laps
21
Points
48
Best Lap
00:00:45.930
In Lap
11
Best S1
00:00:16.010
Best S2
00:00:13.170
Best S3
00:00:16.750
Rank
16
Race Number
92
Driver
Lewis GILBERT
Entrant
Persistence Motorsport
Time
00:16:21.310
Average Speed
66.16
Laps
21
Points
47
Best Lap
00:00:45.570
In Lap
9
Best S1
00:00:16.000
Best S2
00:00:13.110
Best S3
00:00:16.460
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.82.
Rank
17
Race Number
44
Driver
Samuel HARRISON
Entrant
Privateer
Time
00:16:24.190
Average Speed
65.96
Laps
21
Points
46
Best Lap
00:00:45.850
In Lap
12
Best S1
00:00:15.990
Best S2
00:00:13.260
Best S3
00:00:16.600
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.79.
Rank
18
Race Number
20
Driver
Jake DOUGLAS
Entrant
KR-Sport
Time
00:16:24.340
Average Speed
65.95
Laps
21
Points
45
Best Lap
00:00:45.700
In Lap
13
Best S1
00:00:15.960
Best S2
00:00:13.100
Best S3
00:00:16.640
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.75.
Rank
19
Race Number
33
Driver
James LINGARD
Entrant
Privateer
Time
00:16:25.990
Average Speed
65.84
Laps
21
Points
44
Best Lap
00:00:46.100
In Lap
17
Best S1
00:00:16.140
Best S2
00:00:13.240
Best S3
00:00:16.720
Rank
20
Race Number
58
Driver
Jason LOCKWOOD
Entrant
KR-Sport
Time
00:16:26.580
Average Speed
65.80
Laps
21
Points
43
Best Lap
00:00:46.160
In Lap
12
Best S1
00:00:16.150
Best S2
00:00:13.160
Best S3
00:00:16.850
Rank
21
Race Number
13
Driver
Ben BURGESS
Entrant
Persistence Motorsport
Time
00:16:27.190
Average Speed
65.76
Laps
21
Points
42
Best Lap
00:00:46.060
In Lap
10
Best S1
00:00:16.190
Best S2
00:00:13.210
Best S3
00:00:16.660
Rank
22
Race Number
28
Driver
Anqi STENNING
Entrant
Coles Racing
Time
00:16:27.290
Average Speed
65.76
Laps
21
Points
41
Best Lap
00:00:46.060
In Lap
11
Best S1
00:00:16.150
Best S2
00:00:13.270
Best S3
00:00:16.640
Rank
23
Race Number
14
Driver
Jack MCCONNELL
Entrant
KR-Sport
Time
00:16:27.470
Average Speed
65.74
Laps
21
Points
40
Best Lap
00:00:46.060
In Lap
12
Best S1
00:00:16.140
Best S2
00:00:13.370
Best S3
00:00:16.550
Rank
24
Race Number
26
Driver
Sam BAKER
Entrant
Time
00:16:27.700
Average Speed
65.73
Laps
21
Points
39
Best Lap
00:00:46.210
In Lap
12
Best S1
00:00:16.160
Best S2
00:00:13.350
Best S3
00:00:16.700
Rank
25
Race Number
60
Driver
George HOLBROOK
Entrant
DHR
Time
00:16:29.350
Average Speed
65.62
Laps
21
Points
38
Best Lap
00:00:46.100
In Lap
13
Best S1
00:00:16.090
Best S2
00:00:13.280
Best S3
00:00:16.730
Rank
26
Race Number
99
Driver
Ryan LUSCOMBE
Entrant
Vision Motorsport
Time
00:16:31.160
Average Speed
65.50
Laps
21
Points
37
Best Lap
00:00:46.050
In Lap
14
Best S1
00:00:16.140
Best S2
00:00:13.230
Best S3
00:00:16.680
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.81.
Rank
27
Race Number
24
Driver
Dan JONES
Entrant
DSM-Sport
Time
00:16:32.660
Average Speed
65.40
Laps
21
Points
36
Best Lap
00:00:46.320
In Lap
11
Best S1
00:00:16.120
Best S2
00:00:13.420
Best S3
00:00:16.780
Rank
28
Race Number
39
Driver
Merrick GIGG
Entrant
Privateer
Time
00:16:34.440
Average Speed
65.28
Laps
21
Points
35
Best Lap
00:00:45.990
In Lap
17
Best S1
00:00:16.130
Best S2
00:00:13.120
Best S3
00:00:16.740
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.77.
Rank
29
Race Number
57
Driver
Michael ROOTS
Entrant
Privateer
Time
00:16:35.080
Average Speed
65.24
Laps
21
Points
34
Best Lap
00:00:46.150
In Lap
12
Best S1
00:00:16.170
Best S2
00:00:13.210
Best S3
00:00:16.770
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.80.
Rank
30
Race Number
40
Driver
Thomas STORRAR
Entrant
Time
00:16:38.660
Average Speed
65.01
Laps
21
Points
33
Best Lap
00:00:46.380
In Lap
9
Best S1
00:00:16.280
Best S2
00:00:13.330
Best S3
00:00:16.770
Penalty
C2.3.4/U17.5.5 - Incorrectly positioned front fairing. According to Stewards' Decision No.78.
Rank
31
Race Number
15
Driver
Harry CANHAM
Entrant
Vision Motorsport
Time
00:16:38.700
Average Speed
65.00
Laps
21
Points
32
Best Lap
00:00:46.630
In Lap
9
Best S1
00:00:16.330
Best S2
00:00:13.330
Best S3
00:00:16.970
Rank
32
Race Number
34
Driver
Sam SANDERS
Entrant
Privateer
Time
00:16:38.840
Average Speed
65.00
Laps
21
Points
31
Best Lap
00:00:46.700
In Lap
10
Best S1
00:00:16.280
Best S2
00:00:13.460
Best S3
00:00:16.960
Rank
33
Race Number
25
Driver
Tom EDMUNDS
Entrant
KR-Sport
Time
00:05:36.620
Average Speed
64.29
Laps
7
Points
30
Best Lap
00:00:46.470
In Lap
5
Best S1
00:00:16.190
Best S2
00:00:13.490
Best S3
00:00:16.790
Rank
34
Race Number
83
Driver
Jemima HEPWORTH
Entrant
Time
00:01:53.930
Average Speed
54.27
Laps
2
Points
29
Best Lap
00:00:49.060
In Lap
2
Best S1
00:00:17.530
Best S2
00:00:14.160
Best S3
00:00:17.370